http://coralclubprague.cz/

 

 

Potrava budiž Tvým lékem a Tvůj lék tvou potravou (Hippokrates).

 

!!! UPOZORNĚNÍ !!! Vážené dámy a pánové, dovolujeme si Vás upozornit, že náš internetový obchod není diskontní

Nebezpečné potravinářské přísady.

 

Tichý zabiják Е621 - Glutaman sodný.

Glutaman sodný (E621) - Legální droga.

S rozvojem chemie v potravinářství obsahují potraviny, které přicházejí na náš stůl, čím dál tím méně přírodních surovin, a naopak více a více nepřírodních potravinářských přísad.

Potravinářské přísady jsou látky, které se přidávají do potravin, aby se nekazily a déle si zachovaly své aroma a vnější atraktivitu. Nejstaršími potravinářskými přísadami jsou sůl a cukr.

S rozvojem vývozu a dovozu potravin vznikla potřeba uchovat tyto potraviny tak dlouho, jak je to možné. Zde svou záchrannou roli sehrála chemie. Potravinářských přísad je obrovské množství. Jsou mezi nimi bezpečné, škodlivé i nebezpečné. Potravinářská přísada na obalu je označována písmenem E a konkrétním číslem. Je důležité vědět, že téměř ve všech potravinách je přítomno E, tj. potravinářské přísady. A není-li na obalu žádný záznam o potravinářské přísadě, neznamená to, že v potravinách není žádná taková přísada obsažena. Takže při výběru potravin bychom si měli být buď zcela jisti, že neosahují žádné potravinářské přísady, nebo si vybrat ty, kde jsou tyto přísady uvedeny a vědět o nich, že jsou neškodné.

Je velkou chybou v životě každého z nás, že jíme „mrtvé, deformované, věčné potraviny“. V této situaci je organizmus nucen sám produkovat enzymy pro trávení, přičemž na to vydává obrovské množství energie.

Ale existuje ještě jiná velká chyba, a to jíst „škodlivé potraviny“, tj. takové, kteří byly zabity chemickým způsobem, zvláště cynickým a smrtícím pro živé buňky, s využitím nejnovějších poznatků vědy. Mezi tyto potraviny patří ty, které obsahují karcinogenní E aditiva, konzervační prostředky, jako jsou formaldehydová barviva, stabilizátory, blokátory enzymů, antibiotika, kyselinové hormony. Zvyšováním trvanlivosti potravin věda nepříznivě ovlivňuje lidský organizmus. Všechny tyto přísady oslabují imunitu, narušují vylučovací funkce lymfatické, močové, trávicí a dalších soustav.

Konzumace takového jídla je často hlavním důvodem vzniku stovek nemocí, které nelze léčit, dokud nevyškrtneme z jídelníčku tyto potraviny. Téma je to velmi aktuální a důležité pro lidské zdraví.

Hlavní potravinářské přísady:

1. Barviva.

2. Mezi barvivy jsou jak barviva vyrobená z organických látek, tak i barviva syntetická. Tato barviva dodávají potravinám barvu.

3. Emulgátory a stabilizátory.

4. Díky emulgátorům a stabilizátorům vzniká homogenní konzistentní látka. Například citronová kyselina a celulóza.

5. Ochucovadla.

6. Aromatizátory.

7. Konzervanty.

Přísady způsobující zhoubné nádory - Е-103, Е-105, Е-121, Е-123, Е-125, Е-126, Е-130, Е-131, Е-142, Е-152, Е-210, Е-213-217, Е-240, Е-330 Е-447.

Alergeny - Е-230, Е-231, Е-239, Е-311-313.

Přísady způsobující onemocnění trávicího traktu - Е-221-226, Е-320-322, Е338-341, Е-407, Е-450, Е-461-466.

Přísady způsobující onemocnění jater a ledvin - Е-171-173, Е-320-322.