http://coralclubprague.cz/

 

 

Potrava budiž Tvým lékem a Tvůj lék tvou potravou (Hippokrates).

 

!!! UPOZORNĚNÍ !!! Vážené dámy a pánové, dovolujeme si Vás upozornit, že náš internetový obchod není diskontní

 Glutaman sodný (E621) - Legální droga.

 

Glutaman sodný (E621), „ochucovadlo“, „přírodně identická chuť“, MSG, neboli jednoduše „koření“ bez jakéhokoliv upřesnění. Bílý krystalický prášek, který vypadá trochu jako sůl nebo cukr, a je dobře rozpustný ve vodě. Vodní roztok prášku se solí připomíná chutí a vůní masový vývar, používá se k dochucení studených předkrmů a omáček, polévek, zeleniny i kaší. Sama o sobě nemá tato látka prakticky žádnou chuť ani žádný zápach, ale přesto dokáže zvýraznit chuť drůbeže, mořských plodů, hub a některých druhů zeleniny (také se používá pro zlepšení chuti tabáku). Naopak se glutaman nehodí pro zlepšení chuti ovoce, sladkostí a vajec. Nejenom, že zlepšuje přirozené chuťové kvality potravy, ale také zvýrazňuje chuť a aroma konzerv, instantních potravin, druhořadého masa, karbanátků, zhoršené chuťové vlastnosti způsobené dlouhodobým zamražením, a to díky vlivu na chuťové pohárky. Stačí ho jen malé množství k tomu, aby potravinářští technologové ušetřili na mase, drůbeži, houbách a dalších přírodních složkách.

Glutaman sodný se dnes přidává téměř do všech potravin pro zlepšení chuti. Existují spolehlivé a ověřené údaje, že E621 způsobuje návyk na určitý druh potravin, díky němu se nám zdá, že jíme něco velice chutného, vzbuzuje u nás velmi silnou chuť k jídlu. Zamysleli jste se někdy, proč mají děti tak rádi všelijaké křupky a chipsy?

Glutaman sodný je velmi populární v Americe, s pomocí této přísady se prodává více jídla. Tato přísada je naprosto neužitečná, ale přidávají ji všude, kde je to možné. Glutaman sodný se nepoužívá jen v posledním desetiletí, tvrdí se o něm spoustu věcí, například, že způsobuje Alzheimerovu chorobu, slepotu, vyvolává v člověku agresivitu. Má se za to, že jeden gram glutamanu sodného denně je pro člověka bezpečný. Vědci se domnívají, že zvěsti o glutamátové závislosti se zakládají na pravdě. Pro lidi, kteří často konzumují glutaman sodný, vypadá přirozená potrava svěží, receptory chuti ztrácejí citlivost. Člověk se tak na glutamanu sodném stává závislým.

Glutaman je příčinou gastritid, vředů, avšak nejzávažnějším problémem je vznik fyzické i psychické závislosti. Výrobci mají právo použít 9 gramů glutamanu sodného na 10 kg potravin.

Vědci provedli pokusy na krysách, aby zjistili, jak ve skutečnosti působí glutaman sodný na člověka. Pokusy se prováděly na krysách právě proto, že jejich organizmus je podobný tomu našemu. První skupina krys užívala přípustnou dávku doplňků stravy. Druhá skupina dostávala dvojitou dávku, tj. 2 gramy. Třetí kontrolní skupina byla krmena potravou, která je pro tato zvířata přirozená. Desátého dne byly u krys krmených potravou, která obsahovala dvojitou denní dávku, zjištěny v žaludku mikroskopické vředy. Po 20 dnech se vředy výrazně zvětšily, v žaludku se zvýšila kyselost. U krys, které dostávaly běžné denní dávky, se žádné výrazné změny po deseti dnech neprojevily, až dvacátým dnem se v žaludku objevily mikroskopické vředy, které se ke konci měsíce se vyvinuly ve skutečně závažné onemocnění. Krysy, které dostávaly dvojitou normu, se do konce měsíce staly velmi agresivní, jedno zvíře uhynulo, ostatní příbuzní je sežrali.

Pokud by na místě krys byl člověk, vedlo by to k onemocnění žaludku, jater a vzniku cukrovky. Rozdíl je pouze ten, že u člověka k tomu dojde za půl roku (10 dní života krysy je rovno třem měsícům lidského života).

Jak již bylo zmíněno výše, existuje přesvědčení, že 1 gram glutamanu sodného denně člověku neublíží, a proto mají výrobci povoleno používat jej na 10 kg produkce. Experimenty na krysách prokázaly, že i minimální dávka glutamanu sodného způsobuje žaludeční vředy. Řekněme, že jste snědli 200 gramů chipsů, váš organizmus pak dostane dávku 2 gramů glutamanu, což dvojnásobně překračuje denní normu. Věnujte pozornost tomu, že kromě jídla z rychlého občerstvení je E621 součástí řady kombinovaných přípravků. Takže celkový výsledek je ten, že za jeden den spotřebujeme mnohem více glutamanu sodného než je stanovená norma.

Tato aminokyselina se také podílí na převodu impulzů do centrálního nervového systému, její povzbuzující účinky se používají rovněž v psychiatrii.

30 % lidí, kteří konzumují potraviny s glutamanem sodným má problémy s bolestmi hlavy, bušením srdce, slabostí ve svalech, horečkou a bolestí na hrudi, glutaman má také negativní vliv na astmatiky. Tato přísada může vyvolávat bolesti hlavy, Alzheimerovu nemoc (demenci). Pokud jste si u sebe všimli něčeho podobného, pokuste se konzumovat co nejméně potravin s touto látkou. Tato přísada se používá v orientální kuchyni, popsané příznaky dávají lékaři do souvislosti s pojmem „syndrom čínské restaurace“. Buďte opatrní: aby neodradili spotřebitele, neoznačují výrobci přísadu E621 pravým jménem, může se skrývat pod výrazem „dochucovadlo“ nebo „zvýrazňovač chuti“. Kromě toho se pod těmito výrazy může skrývat i E622 (glutaman draselný), „dochucovadlo“, které je v naší zemi zakázáno používat.

Glutaman sodný je součástí 95 % průmyslově vyráběných potravin.