http://coralclubprague.cz/

 

 

Potrava budiž Tvým lékem a Tvůj lék tvou potravou (Hippokrates).

 

!!! UPOZORNĚNÍ !!! Vážené dámy a pánové, dovolujeme si Vás upozornit, že náš internetový obchod není diskontní

FlexiCor

v kapslích (90 cps) Cena: 950 Kč

Dostupnost: do 15-ti pracovních dní

Popis produktu:

Sedavý a málo pohyblivý způsob života, nekvalitní strava mají negativní dopad na naše zdraví. V systému pohybového aparátu se to projevuje bolestmi, záněty a poruchami pohyblivosti kloubů.

Podle údajů vědců jsou nejčastějším onemocněním páteře osteochondróza v oblasti kloubních spojů - artritida, ztráta vápníku z kostní tkáně, způsobuje narušení struktury kostí, což vede ke zvýšené křehkosti kostí a zlomeninám. K tomu, aby kosti a chrupavky byly zdravé, je třeba zajistit jejich každodenní výživu, obsahující kompletní celý komplex minerálních látek: vápník, fosfor, hořčík a mangan. Vyřešit problémy pohybového aparátu nebo zabránit onemocněním, která se dosud neprojevila, pomáhá “FlexiCor”.

Tato vyvážená kombinace vzájemně se doplňujících aktivních složek je určena k obnově činnosti pohybového ústrojí, posiluje kosti, klouby, zabraňuje destrukci kostí a chrupavek a pojivové tkáně, snižuje bolest a ztuhlost, obnovuje pohyblivost a lehkost chůze.

“FlexiCor” pomáhá s různými poruchami pohybového aparátu:

  • Artrózy a artritidy.
  • Osteoporózy.
  • Osteochondróza.
  • Úrazy, výrony, traumata.

Glukosamin je látka tělu vlastní, je součástí kloubních chrupavek. Pomáhá udržovat její pružnost a hladkost. Přestože si naše tělo dokáže vyrobit glukosamin samo, zvýšenou potřebou spojenou se stářím, větší zátěží, nesprávnou výživou nebo kloubním onemocněním je vhodné hradit pomocí potravních doplňků. Glukosamin se vstřebává ze zažívacího traktu a ukládá se v kloubních chrupavkách. Samotný glukosamin dokonce podporuje další tvorbu kloubní chrupavky. Chrupavka se tak stává pružnější a odolnější. Důsledkem je zmírnění bolesti a zvětšení rozsahu pohybu. Stárnutí našeho těla je spojeno se sníženou schopností vytvářet dostatečné množství glukosamin sulfátu. Důsledkem je opotřebení kloubní chrupavky a postupné omezení hybnosti kloubu.

Glukosamin sulfát zřejmě dokáže zastavit ztrátu kloubní chrupavky, ke které při artróze dochází.

 

Glukosamin účinky:

  • Dokáže zmírnit bolesti i zánět.
  • Pomáhá zvětšit rozsah hybnosti kloubů.
  • Podporuje hojení stárnoucích a poškozených kloubů.
  • Urychluje hojení poúrazových stavů.

Chondroitin sulfát - je přírodní stavební složkou chrupavky. Jde o polysacharid složený z pravidelně se opakujících monomerů glukuronátu a N-acetylgalaktosaminu.

Chondroitin sulfát má výrazné protizánětlivé účinky a zajišťuje dobrou kloubní pohyblivost u postižených kloubů, bez vedlejších účinků standardní artritické terapie.

Chondroitin sulfát se také používá pro zlepšení síly chrupavky u osob, které pravidelně cvičí. A dokonce některé nové výzkumy naznačují pozitivní vliv užívání chondroitin sulfátu na zlepšení svalové struktury.

Chndroitin sulfát je schopen také povzbudit metabolizmus tuků, snižuje hladinu cholesterolu, snižuje riziko vzniku krevních sraženin, tvorbu plaku v cévách, takže se uplatňuje i v prevenci arteriosklerózy a zlepšuje cirkulaci (prevence náhlé srdeční slabosti u lidí trpících arteriosklerózou).

MSM (methylsulfonylmethan) je zdrojem organicky vázané síry, která se účastní při tvorbě kolagenních vláken a je také silným antioxidantem. Má mírné protizánětlivé působení, používá se pro „výživu chrupavek“ v kombinaci glukosaminem + chondroitinem. Methylsulfonylmethan je důležitý pro tvorbu kolagenu, některých vitamínů a aminokyselin. Je známo, že ochraňuje tkáně před negativním účinkem volných radikálů (antioxidační aktivita).

Vitamín C - má antioxidační účinky, je nezbytný při tvorbě kolagenu a chrupavek, vyšší dávky zlepšují hojení jakýchkoliv zranění, popálenin, zlomenin, bolestivosti kloubů. Vyšší dávky vitamínu C urychlují regeneraci po náročném sportovním nebo psychickém výkonu.

Mangan - minerál, který v organismu hraje významnou roli. Podporuje normální vývoj chrupavky a kostí (je přidáván do přípravků upravujících bolesti kloubů) a proces hojení.

Mangan je kofaktorem enzymu označeného jako glukosyltransferáza, který je nezbytný pro syntézu mukopolysacharidů glukosaminoglykanů, důležitých pro vývoj mezibuněčné hmoty kostí a chrupavek.

Nedostatek manganu působí poruchy, které jsou spojeny s poruchou funkce enzymů obsahujících mangan. Dochází k celkovému zpomalení růstu, vznikají abnormality kostí, jejich zvětšení, nedostatečný vývin a osteoporóza. U embryí je porucha vývoje kostních chrupavek, disproporcionální vývoj lebky a abnormální velikost kolenního kloubu. Deficit v těhotenství působí poškození plodu.

Bambus - bohatý na křemík, který chrání klouby před ztrátou pružnosti kloubů, působí proti osteoporóze, brání vzniku zánětů.

 

* - Doplněk stravy. Potravina určená pro zvláštní výživu.

Složení 1 kapsle obsahuje: Glucosamine HCI - 300 mg, Chondroitine sulfate - 250mg, MSM - 200 mg, Vitamin C (from ascorbylpalmitate) - 50 mg, Manganese (as manganese gluconate) - 0.3 mg, Bamboo extract - 7.5 mg. Pomocné látky: magnesium srearate, gelatin, water.

Oblast použití: jako doplněk stravy - zdroj glukosaminu, chondroitinu, doplňkový zdroj vitamínu C a manganu.

Dávkování: Dospělí: 1 kapsle 2x denně s jídlem.

Kontraindikace: nebyly zjištěny.

Upozornění: Individuální nesnášenlivost na jednotlivé složky přípravku, těhotné a kojící ženy by měli užívání konzultovat se svým ošetřujícím lékařem.

Skladování: Nádobu vždy dobře uzavřete. Skladujte v suchu a při teplotě do 25 °C, nevystavujte přímému slunečnímu záření. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Výrobce: Bio International, Inc. pro Coral Club International, Inc., Toronto, Ontario, Kanada.Pridat.eu


Recenze na FlexiCor

Zatím žádné recenze

Zanechte svůj komentář!


Zpět