http://coralclubprague.cz/

 

 

Potrava budiž Tvým lékem a Tvůj lék tvou potravou (Hippokrates).

 

!!! UPOZORNĚNÍ !!! Vážené dámy a pánové, dovolujeme si Vás upozornit, že náš internetový obchod není diskontní

Kořen lékořice (Licorice Root)

tablety (100 tbl) Cena: 370 Kč

Dostupnost: Skladem

Popis produktu:

Přírodní antidepresivum. Kořen lékořice ma antizánětlivé účinky.

Kořen lékořice má příznivé účinky:
 • Nemoci dýchacích cest (bronchitida, dávivý kašel, zápal plic - pneumonie atd.);
 • Při toxicitě krve a jater, při hepatitidě a cirhóze (stimuluje produkci interferonu, který je účinný při léčbě hepatitidy a omezuje růst tumorů);
 • Snižuje hladinu cholesterolu v krvi;
 • Na zánětlivá onemocnění zažívacího traktu, jako jsou žaludeční katar, překyselení žaludku;
 • Pomáhá také při menstruačních potížích a podílí se na hojení ekzému;
 • Addisonova choroba;
 • Při různého druhu, otravách;
 • Hypofunkce kůry nadledvin;
 • Zmírňuje záněty dýchacích cest;
 • Zvláště silná je v boji proti hepatitidě - potlačuje totiž zároveň i virus, který ji vyvolává;
 • Cukrovka u dětí;

Neobyčejně sladké kořeny lekořice na sebe upoutaly pozornost lidstva již ve velmi dávné minulosti. V dávných čínských lékařských knihách, je kořen lekořice klasifikován jako lékařská surovina nejvyššího stupně a je srovnatelná s účinky legendárního Žen-Šenu. Nejčastěji je zmiňován jako ChunČir - sladká rostlina, či Gan-Cao - sladká rostlina, Lu-Cao - oživující tráva, či En-Cao - překrásná rostlina. Preparáty z kořenů lekořice jsou v současnosti doporučovány farmakology, pro používání při různého druhu, otravách, při problémech zažívacího traktu, intoxikacích spojených s nachlazením a jinými infekčními chorobami. Lekořicový koncentrát je používán při onemocnění dýchacích cest dále jako močopudný prostředek a v neposlední řadě při léčení žaludečních a dvanácternikových vředů. Neustále jsou objevovány nové a nové účinky lekořice. Bylo dokázáno, že preparáty s lekořicí byly úspěšně použity při léčení tuberkulozy, plic , srdce, ledvin a močového měchýře a dále při léčení kožních ekzémů. Široké spektrum použití lékořicového kořene je způsoben různorodostí jeho chemického složení.
Lékořice obsahuje asi 20% škrobu, 6% hořčin, fytoestrogeny, flavonoidy, saponiny - glycyrrhizin (který je 50-krát sladší než sacharóza), monosacharidy, oligosacharidy s uronovými kyselinami, glykosidy (likviricin, likviricigenin, izolikviricigenin, formononetin), oxykumariny, cyklitoly (pinitol). V semenech lékořice je obsažen toxický kanavanin. Díky obsahu glycirizinu má sladkou, ale jakoby zatuchlou chuť, proto se v případě pochutin deglycirizinuje. Lékořice dále obsahuje vitamín E, komplex vitamínu B, lecitin, biotin, niacin, kyselinu pantothenovou, mangan, jód, bróm, zinek, fosfor a další stopové prvky.

 

* - Doplněk stravy. Potravina určená pro zvláštní výživu.

Složení: lékořice kořen (487,5 mg), uhličitan vápenatý, celulóza, maltodextrin, rostlinný olej, akácie, celulóza, stearát hořčíku. Neobsahuje:  soli, cukru, lepku, kvasnic, obílí, mléčných součástí, umělých barviv a konzervantů.
 
Dávkování: 1 tabletku zapít sklenicí vody nebo rozpustit ve sklenici teplé vody a vypít jako čaj, 1-2x denně. Po měsíci užívání se doporučuje udělat přestávku na 1-2 týdny.
 
Kontraindikace: nebyly zjištěny.
 
Upozornění: Individuální nesnášenlivost na jednotlivé složky přípravku, těhotné a kojící ženy by měli užívání konzultovat se svým ošetřujícím lékařem.
 
Skladování: Nádobu vždy dobře uzavřete. Skladujte v suchu a při teplotě do 25 °C, nevystavujte přímému slunečnímu záření. Uchovávejte mimo dosah dětí.
 
Výrobce: Bio International, Inc. pro Coral Club International, Inc., Toronto, Ontario, Kanada.


Pridat.eu


Recenze na Kořen lékořice (Licorice Root)

Zatím žádné recenze

Zanechte svůj komentář!


Zpět