http://coralclubprague.cz/

 

 

Potrava budiž Tvým lékem a Tvůj lék tvou potravou (Hippokrates).

 

!!! UPOZORNĚNÍ !!! Vážené dámy a pánové, dovolujeme si Vás upozornit, že náš internetový obchod není diskontní

Komplexní program při různých infekcích.

(Při virových, bakteriálních a plísňových infekcích).

 

Coral Černý ořech (Coral Black Walnut) - 2 tablety 2 x denně s jídlem.

Česnek (Garlic) - 1 kapsle 3 x denně s jídlem.

Koloidní stříbro (Silver-Max) - 1/2 čajová lžička 2 x denně.

Kůra Mravenčího Stromu (Pau D’Arco Bark) - 1 kapsli 3x denně s jídlem.

 

Virové infekce.

 www.coralclubprague.cz - Virové infekce (photo)

Viry.

Viry jsou na hranici mezi živými a neživými objekty a není možné je zařadit do žádné říše buněčných organismů. Jsou mnohem menší než bakterie a tvoří je pouze molekula DNA nebo RNA uvnitř bílkovinného obalu.

Existuje mnoho různých druhů virů, které napadají buňky rostlin, živočichů a bakterií, naruší jejich funkce a způsobí onemocnění. Viry mohou dlouhou dobu přežívat i mimo živé organismy, ale nemohou samy růst a rozmnožovat se. K tomu potřebují pomoc hostitelské buňky. Nukleová kyselina viru převezme kontrolu nad jádrem buňky a „nařídí“ mu, aby vyrábělo virové částice. Ty se pak uvolňují z hostitelské buňky a rychle napadají další. Mezi lidská onemocnění způsobená viry patří chřipka, spalničky, obrna a AIDS.

Viry se skládají z materiálu nesoucího dědičnou informaci a z plášťové bílkoviny. Způsobují například spalničky, příušnice nebo vzteklinu. Viry musí proniknout do buněk jiného organismu, aby se mohli rozmnožit. Odhodí svůj bílkovinný plášť a využijí DNA hostitelské buňky ke zmnožení svého dědičného materiálu. Kolem nově vzniklého materiálu nesoucího genetickou informaci se vytváří bílkovinný plášť a nově vzniklý virus protrhává hostitelskou buňku nebo ji opouští v „obálce“, aby napadal další buňky a rozmnožil se v nich.
Mezi virové infekce patří nemoci způsobené např. viry chřipky, rhinoviry, koronaviry, parachřipkovými viry, adenoviry a některými typy Enterovirů. Virová onemocnění způsobují i herpetické viry, pneumoviry a dále viry spalniček, planých neštovic, příušnic a zarděnek.

Zdrojem infekčních nemocí přenášených vzduchem je vždy člověk a to buď nemocný nebo bacilonosič, ten je zdrojem bakteriálních infekcí. Bacilonosičů je mezi námi docela hodně, u některých nemocí až 20%. Může se stát, že při oslabení imunity bacilonosič nakazí i sám sebe. Nákaza u viróz probíhá obdobně jako u bakteriálních nemocí. Když se sejde více lidí v uzavřených prostorách, snázeji se nakazí. To je typické pro vzplanutí chřipkových epidemií hlavně v zimě, kdy máme místnosti uzavřené před chladem. Dochází ke koncentraci virů a k přímému přenosu kapénkovou nákazou, zvlášť pokud jsou zde lidé, kteří nepoužívají kapesník a kašlou a kýchají kolem sebe.


Bakteriální infekce.

www.coralclubprague.cz - Bakteriální infekce (photo)

Infekce původu bakteriálního způsobují hlavně streptokoky, pneumokoky, meningokoky. Bakterie jsou příčinou hemofilové nákazy, tuberkulózy, legionářské nemoci, aj. Bakteriální infekce je vždy těžší.

Bakterie jsou mikroskopické jednobuněčné organismy, z nichž některé jsou choroboplodné, neboli patogeny. Choroby jsou poruchy stavby nebo funkce těla, s výjimkou úrazů, například zlomenin. Dělí se na infekční (nakažlivé) a neinfekční. Infekční nemoci jsou způsobeny specifickými mikroorganismy, například viry nebo bakteriemi. Neinfekční choroby nejsou způsobeny choroboplodnými mikroorganismy a nemohou být přeneseny z jednoho člověka na druhého.

Bakterie jsou velké sbírky Bezvýznamný jednobuněčný živé organismy menší než 1 procento, které jsou zdraví škodlivé. Tyto škodlivé bakterie dělit a rozmnožovat rychle způsobit infekce a nemoci. Někteří dokonce uvolnění toxinů, které tělo poškodit tkáň. A ještě některé bakterie jsou prospěšné pro zdraví.
Bakterie, jediné no mikroskopických organismů, je všudypřítomný ve vesmíru. Žijí v půdě, na rostlinách a stromech, o zvířatech a lidech a jsou přítomny v atmosféře. Vzhledem k tomu, že jsou mikroskopické, nemůžeme se na ně podívat s naší nahé oči, a to z nás dělá dojem, že bakterie může být pouze tam, kde je přítomna infekce.

Bakteriální infekce je příčinou obrovského počtu onemocnění. Obvykle silný imunitní systém nabízí dostatečnou ochranu proti bakteriální infekci. Je však vhodné mít základní a jasnou představu o tom, jak bakteriální infekce a nemoci vyplývající konat. Takové poznání je klíčové, aby věděl, jak úspěšně zacházet s nimi. Úspěšná léčba bude do značné míry závisí na včasném odhalení a diagnózy.

Bakteriální infekce může pokrok od mírné až život ohrožující onemocnění-pokud nebudou zjištěny a léčeny rané dost. Naprostá většina bakteriálních infekcí se buď respirační nebo gastrointestinální. Jiné druhy běžně známý bakteriální infekce jsou spojeny s kůží a močových cest.

Běžné rizikové faktory spojené s bakteriální onemocnění:

 1. Věku, lidé nad 60 let věku jsou velmi vnímavé k infekcím dýchacích cest.
 2. Špatná výživa, postihuje lidi se špatným imunitním systémem v důsledku podvýživy. Ty jsou většinou lidé, jejichž stravě chybí v minerály, vitamíny a živiny nezbytné pro správné silný imunitní systém.
 3. Genetické, někteří lidé jsou geneticky náchylný k bakteriální infekci. Tento aspekt je důkladně zkoumán s cílem vypracovat konkrétní antibiotika proti takovým situacím.

   

Základem v léčbě bakteriálních infekcí souvisejících se používání antibiotik. Jejich cílem je zničit napadající bakterie, aniž by to ovlivnilo hostitele. Některá antibiotika práce zastavení bakteriálního formace v buněčné stěny a jiné zastavení bakteriálního metabolismu. Když na počátku 40, antibiotika byla objevena, úspěšnost byla překvapivě vysoká. Nicméně od té doby roste rezistence v důsledku bezohledné používání antibiotik má za následek ohrožena účinnost proti běžně setkávají bakteriálních infekcí.

V konečné analýze, dobré vyvážené stravy, která vede k silné a robustní imunitní systém je nejúčinnější způsob boje proti bakteriální infekci jako první linie obrany.

 

Plísňové infekce.

www.coralclubprague.cz - Plísňové infekce (photo)

Existuje přes sto tisíc různých druhů plísní, a všechny potřebují nějakou živnou půdu, ze které získávají své stavební materiály. Některé potřebují odumřelé dřevo, jiné odumřelé listy, obilí, sýr, tapety, ovoce, ořechy, chléb, koření v prášku atd. Některé plísně dokonce rostou na lidech nebo na zvířatech.

 

 

Příčiny plísňových infekcí.

 1. Velmi mladí lidé a senioři jsou ohroženi dostat plísňové infekce z důvodu nízké úrovně imunity v těle.
 2. Lidé se špatnou péči o pokožku a nízké hygienické podmínky mohou dostat plísňové infekce.
 3. Fyzická osoba, která žije v přeplněném prostoru mají větší šanci dostat plísňové infekce.
 4. Děti, které přicházejí s nehygienických domácí zvířata mohou dostat plísňové infekce, takže se nakažené zvíře způsobuje také plísňové infekce.

Houby lze reprodukovat ve vzduchu a tvoří výrusy. Při jednotlivých inhaluje tyto spory hub do plic, způsobuje systémové houbové infekce.

Použití antibiotik pro delší dobu zabije nejen patogenní bakterie, ale i zdravé bakterie, které jsou dobré pro zdraví. To může způsobit houbové infekce.

Jedna z nejčastějších mykóz Candida albicans je bakterie zpracovávající cukry, škroby a bílkoviny. Z uvedeného vyplývá, že při stravě bohaté na tyto látky bude právě tento druh plísně dobře prospívat, dokonce přerůstat do patologického množství, jako bychom vlastně plíseň živili. Ne nadarmo se říká, že cukr živí plísně. Jak už bylo řečeno na začátku, za normálních okolností se všudypřítomné plísně nerozvinou a nevyvolávají potíže. V souvislosti s plísňovou infekcí je možná spojitost s potravinovou alergií. Alergie je vždy zátěž pro imunitní systém a tak dochází i častým infekcím. Takto se již u kojenců můžeme setkat s nadýmáním až průjmy, v pozdějším věku opakovanými záněty středního ucha, angínami, bronchitidami. Právě tato onemocnění jsou většinou léčena antibiotiky a o nich už víme, že mohou být příčinou narušení střevní mikroflóry. Takto nám častá terapie antibiotiky, společně se stresem, dalšími léky, cukrem, kouřením, nadměrným pitím kávy podpoří rozvoj střevní mykózy, která zase podporuje rozšíření potravinových alergií. Z tohoto důvodu je dobré před léčbou plísňového onemocnění nechat si otestovat nejběžnější potraviny, jakými jsou kravské mléko, slepičí vejce, lepek, sója, citrusové plody, ořechy a respektovat potom dietu vyplývající ze zjištění případné alergie.

Zdravý organismus se s plísňovou infekcí vyrovná sám i při občasné konzumaci nevhodných potravin, ale pokud se již rozvine infekce, je nutno zahájit terapii, protože zasažený organismus už si sám neporadí.

 • Dosáhnout znovunastolení rovnováhy vnitřního prostředí, základem je protiplísňová dieta.
 • Je nutné vyřešit často doprovodný zánět střevní sliznice pomocí diety, ve které je vyloučen vytestovaný potravinový alergen.
 • Současně je potřeba začít s podpůrnou terapií střev (Lactobacilly) a jater (čaj z bylin ostropestřec, smetanka lékařská).
 • Pokračujeme i po vyřešení stavu v rozumné preventivní dietě, záleží na stavu organismu, je to individuální záležitost.

V průběhu protiplísňové diety je z hlediska vysokého obsahu cukru nutno vynechat alkoholické nápoje.
Pokud budeme plísně léčit jen léky cílenými na určitou plíseň, potíže se po čase vrátí, protože podstata problému se neřeší, je to spíše boj s větrnými mlýny. Problém je třeba řešit komplexně a zodpovědně. Boj s plísňovou infekcí se zdá být náročný a složitý, ale zdaleka to tak není, je to spíš o disciplíně a musí být ochota se uzdravit, protože když plísně ovládnou náš organismus a začnou se moc roztahovat, tak samy jednoduše neodejdou. Ale kdo z nás by nechtěl být zdravý. Říká se, že neudržíme-li svá ústa a žaludek na uzdě, stanou se příčinou nemoci a na tom je hodně pravdy.

Prevence plísňové infekce: Udržení hygienické a suchou pleť je prvním preventivním opatřením pro houbové infekce. Obvykle plísňové infekce jsou nakažlivé v přírodě a čištění povrchu, který přichází do styku s infikovaným povrchu je důležitá. Lidé, kteří žijí v davu potřebují zvláštní péči, aby se zabránilo plísňovým infekcím.