http://coralclubprague.cz/

 

 

Potrava budiž Tvým lékem a Tvůj lék tvou potravou (Hippokrates).

 

!!! UPOZORNĚNÍ !!! Vážené dámy a pánové, dovolujeme si Vás upozornit, že náš internetový obchod není diskontní

Program na posílení obranyschopnosti kůže a obnovy ochranného lipidového pláště.

 

Artyčok (Artichoke) - 1-2 tablety 2x denně.

Vojtěška (Alfalfa) - 2 tablety 2x denně s jídlem.

Selen (Selenium) - 1 tableta 1-2x denně mezi jídly.

Kosmetický olej “EMU olej”( Emu oil) - Naneste několik kapek EMU oleje na postižené místo a lehce masírujte dokud se olej nevstřebá. Opakujte několikrát denně. Určeno pouze k zevnímu použití.

 

info - Systém vylučovacích orgánů a pokožka.

Pokožka je zrcadlem zdravotního stavu.

 

Kůže (lat. cutis, gr. Derma) - kůže je největším orgánem na lidském těle.

Kůže je nesmírně odolným orgánem s vysokou schopností regenerace. Zdravá kůže se obnovuje každých 28 dní.

V kůži se také nachází 14 hlavních meridiánů, které mají přímé napojení k vnitřním orgánům. Naše pokožka je součástí našeho těla, je naším zrcadlem. Je vyživována současně i s naším organismem Zevnitř. Veškeré nedostatky, které se projevují na povrchu v našem organismu.

Hezká a zdravá pokožka vyžaduje nejen zevní kosmetickou péči, ale také péči vnitřní, tedy vyváženou stravu, doplněnou dostatečným přívodem tekutin a dostatkem spánku. Nevhodné složení stravy se na stavu naší pokožky velmi brzy projeví. Důležitou složkou stravy jsou vitaminy. Z hlediska funkce a stavu naší pokožky se jedná zejména o vitaminy A, E, D, C, beta-karoten, a některé vitaminy B-komplexu, např. vitamin B6, biotin, niacin a kyselinu pantothenovou.

 

Kůže se skládá ze tří základních částí:

 1. Pokožka (epidermis). Zevní vrstva, tvořená několika vrstvami kožních buněk; neobsahuje cévy. Buňky pokožky připomínají dlaždice naskládané v několika vrstvách na sobě. Ve spodních částech pokožky se tyto dlaždice neustále dělí a vytlačují buňky nad sebou blíže k povrchu. Postupem do horních vrstev pokožky dlaždice postupně rohovatí, odumírají a odlupují se. Tím dochází k plynulé obměně pokožky. Přibližně každé 3 týdny dochází ke kompletní obměně pokožky. Z kůže se za celý lidský život oloupe asi 20 kilogramů mrtvých buněk.
 2. Škára (dermis). Střední vrstva, tvořená vazivem s bohatou sítí cév a nervových zakončení. Tato vrstva rozhoduje o pružnosti, mechanické odolnosti a pevnosti kůže. Součástí škáry jsou nervová zakončení, díky kterým vnímáme teplo, chlad a bolest. Vedle nervů obsahuje škára i jemné cévy důležité pro regulaci tepla a imunitní buňky zajišťující ochranu.
 3. Podkoží (subcutis). Nejhlubší vrstva, tvořená řídkým vazivem a tukem. Podkoží tvoří izolační vrstvu chránící proti teplotním vlivům i mechanickému poškození. V tukové tkáni si organismus uchovává přebytky energie. Počet tukových buněk v podkoží je stejný, ať už hubneme, nebo naopak přibíráme na váze. Buňky mají schopnost výrazně měnit svůj objem.

   

Kůže obsahuje tzv. přídatné kožní orgány, někdy označované jako „kožní deriváty“ nebo adnexa:

 • Vlasy a chlupy;
 • Nehty;
 • Mazové a potní žlázy;
 • Pachové žlázy;
 • Mléčné žlázy.

Funkce kůže:

 1. Ochranná funkce - kůže chrání tělo před horkem, chladem, bakteriemi, ztrátou tekutina před škodlivými vlivy prostředí. Chrání před zevními vlivy fyzikálními a před mikroorganismy.
 2. Termoregulace - kůže pomáhá udržovat tělesnou teplotu a to pomocí potních žláz a cévek uvnitř uložených. Výměna tepla mezi organismem a okolím, tepelná izolace. V teplém prostředí se cévy rozšiřují, dochází ke zvětšení průtoku krve, a tím k urychlení výdeje tepla. Mnoho tělesného tepla se totiž spotřebuje k odpaření potu.
 3. Vylučovací funkce - kůže je vedle ledvin dalším důležitým orgánem pro vylučování chemických látek z těla. To je zajišťováno mazovými a potními žlázami, jejichž sekrety (pot a maz) přispívají k ochraně kůže. Pot svou kyselou reakcí omezuje růst mikroorganismů. Má proto slabé dezinfekční účinky. Vylučování potu je zároveň velmi důležitý prostředek termoregulace organismu. Mazové a potní žlázy vylučují vodu, soli, tuky, oxid uhličitý a dusíkaté látky.
 4. Skladovací funkce. V podkožním vazivu se ukládá tuk, voda, minerály a vitamíny - funkce mechanická, zásobní, izolační, uskladňuje vitamíny rozpustné v tucích.
 5. Resorpční funkce - přes kůži je možné do těla vpravit jen látky rozpuštěné v tukových rozpouštědlech nebo v tucích, které lze do kůže vtírat (např. různé léky v podobě mastí). Přes kůži je také možné absorbovat dýchací plyny. Zdravá kůže je schopna absorbovat jen malé množství látek. Poškozená kůže má však velké resorpční schopnosti, což může vést k rozvoji infekcí způsobených mikroorganismy.
 6. Funkce sekrece. Kůže vylučuje maz, který ji činí hladkou a pružnou. Maz též pomáhá vytvořit kyselý plášť na povrchu kůže, který chrání před bakteriemi.
 7. Funkce dýchání. Do určité míry může kůže "dýchat" - přijímat kyslík a vylučovat nežádoucí plyny.

   

Typy pletí. 

Normální pleť - je zdravá a vláčná, bez potíží, jemná, pružná, zářivá, hydratovaná, po čištění nejeví známky pnutí nebo zarudnutí. . Pleť má vyrovnané PH. Neznamená to, že nepotřebuje žádnou péči. I u normální zdravé pleti je nutná prevence proti znečištěnému ovzduší a volným radikálů, pružnost se s věkem vytrácí všech typů pleti. Vybírat můžete ze široké nabídky kosmetiky, pro vaši pleť je vhodná většina přípravků z ostatních skupin péče. Dbejte na hydrataci a běžné čištění. Chraňte pleť před slunečním zářením vhodnými přípravky s faktorem SPF. Předcházejte prvním příznakům stárnutí pleti, je třeba ji chránit a udržovat.

Mastná pleť - Mastný typ pleti je rozšířeným typem, za který může často nadměrná konzumace tuků a cukrů ve stravě. Mastná pleť nadměrně produkuje kožní maz. Oblasti maštění se někdy omezují na T-zónu (čelo, okolí nosu a úst), kde se také tvoří rozšířené póry se sklonem k zanícení, zatímco tváře mohou být sušší - potom hovoříme o smíšené pleti.

Základem je péče o mastnou pleť čištění pleti a používání kvalitních ošetřujících přípravků, které šetrně odstraňují mastnotu a uzavírají póry aniž by pleť. Nemalou úlohu hraje i výběr kvalitní dekorativní kosmetiky, nevhodně zvolené přípravky pleť zatíží a opět vyvolají nadprodukci mazu.

Důkladná a kvalitní péče napomůže udržet stav pleti a případný rozvoj akné pod kontrolou. Čištění nelze přehánět, k pleti se musíte chovat šetrně. Drhnutí levnými přípravky z drogerie je bohužel stále velmi rozšířený nešvar. Nejhorší je jakýkoliv pokus o vymačkávání pupínků a vřídků - místo se často zanítí a na pleti zůstanou jizvičky, které již není možné odstranit.

Velmi účinné jsou přípravky obsahující antibakteriální složky - olej z čajovníku - Tea Tree nebo výtažky Aloe Vera a jemné matující a hydratující přípravky, které nezanesou póry. Vhodné je také používání abrazivních přípravků (jemný peeling) pro odstranění odumřelých kožních buněk a balancujících masek pro obnovu pleťi.

Denně používejte: čistící emulzi/gel, pleťovou vodu a nemastné denní krémy.
1-2x do týdne používejte: abrazivní gel/peeling pro odstranění kožních.

Suchá pleť - Hlavní příčinou suché pleti je dehydratace a nedostatek kožní tukové vrstvy. S problémy se setkáváte zřejmě spíše v zimě ve větrném počasí, ale i v přetopený a klimatizovaných místnostech. Vaše velmi suchá pleť obvykle zčervená a je nepříjemně napjatá, vytvářejí se malé šupinky.

Co se týče životosprávy, pokud máte suchou pleť, měla by jste především předcházet dehydrataci - přijímat dostatek tekutin a omezit pití kávy, případně kofeinu. Zamyslete se také nad dostatečným příjmem kvalitních tuků ve vaší stravě.

Pro správnou péči o suchou pleť je především ochrana před vnějšími vlivy - tedy vhodný denní výživný a ochranný krém s faktorem SPF. Čištění pleti ráno a večer by mělo probíhat pomocí přípravků bez mýdla a alkoholu, které mají vysušující účinky. Nejdůležitějším prostředkem obnovy vaší pleti je pak noční krém - je známo že pleť v noci nejlépe přijímá živiny. Nezanedbávejte proto tuto možnost pro výživu vaší suché pleti!

Smíšená pleť - je mastná v T-zóně (čelo, nos, brada) - kde se objevují lesknoucí se partie, komedony, zanícená místa, tváře naopak můžou být velmi suché a ž napjaté.

V oblasti T-zóny dbejte na důkladné čištění - řiďte se pokyny pro mastnou pleť. Používejte matující přípravky. Suchá místa hydratujte, případně používejte přípravky pro předcházení stárnutí pleti. Vybírejte si lehké nemastné emulze s hydratačními účinky, které nezatíží oblast T-zóny.

Citlivá pleť - jako citlivá bývá někdy označovaná suchá pleť, jedná se však spíše o pleť se sklony k alergické reakci, která pro svou péči nezbytně potřebuje hypoalergenní kosmetiku.

Přecitlivělost může být vyvolána nejen složkami kosmetických přípravků s obsahem aromatických a konzervačních látek, ale i vnějšími vlivy - slunce nebo naopak mráz, jídlo, roztoči, prach a další.

Vaše pleť vyžaduje zejména důkladné odlíčení.

Problematická pleť - akné - Problematická pleť trápí především dospívající. Problematická pleť produkuje větší množství kožního mazu, který ucpává póry a způsobuje nejrůznější podráždění. Bývá proto stále mastná a zanícená s různými druhy pupínků a boláčků. Těžší formy akné je třeba vždy konzultovat s dermatologem, řešení "svépomocí" může vést k trvalým poškozením pokožky.

 

Co pleti škodí.

Kouření. Kouření škodí pleti ve velké míře, způsobuje předčasné stárnutí pleti, výskyt hlubokých vrásek a její zašedlý tón. Kouření dokonce podle výzkumu způsobuje, že vypadáte až o 2,5 roku starší. Pokožka dlouholetých kuřáků bývá zhrubělá, vrásčitá. Kolem úst se tvoří hluboké brázdy, které kosmeticky prakticky nelze korigovat.

Nevyvážený jídelníček. Potraviny mají totiž na krásu naší pleti velký vliv. Vyživovat kůžu zevnitř můžeme pojidáním avokáda, ořechů - tyto blahodárné tuky poskytují výživu vlasům, nehtům, kůži a samozřejmě pomáhají ke správnému fungování organismu. Dodržování zásad zdravé životosprávy prospěje nejen Vaší pleti, ale i celému organismu.

Alkohol - rozšiřuje cévy a podporuje hromadění toxinů. Nadměrné pití alkoholu způsobuje předčasné stárnutí pleti a výskyt vrásek.

Nedostatek tekutin. Značná část lidského těla je tvořena z vody a vodu ke svému životu nezbytně potřebujeme. A také naše pleť ji musí mít. Pokožka, která trpí nedostatkem tekutin, rychleji stárne. Zdravý člověk by měl denně vypít až 2,5 l tekutin, nemocným je doporučováno až 2x tolik.

Nedostatek spánku. Pravidelný a dostatečný spánek je důležitý i pro vaši pokožku. Během spánku se totiž tvoří nové buňky, které mají nahradit ty odumřelé. Ve dne na to není dostatek času. Během spánku dochází také k trávení a nejsou-li všechny látky zpracovány a spáleny, mohou se zbytky (hlavně škodlivé látky) vylučovat přes kůži ven.

Nedostatek kyslíku a čerstvého vzduchu. Pobyt na čerstvém vzduchu přispívá ke kvalitní regeneraci pokožky. Dochází k jejímu prokrvení, zrychluje se látková výměna a navíc pobyt v přírodě má protistresové účinky. Organismus, který nemá dostatek kyslíku, opět nemůže řádně fungovat. A to má vliv i na pleť.

Nedostatek pohybu. Jeho nedostatek má za následek zhoršení průtoku krve do pokožky a naopak jeho přísun pleť prokrvuje, ta vypadá poté mnohem zdravěji. Sport navíc odbourává stres, který způsobuje vzestup hladiny kortizolu, a proto také vzniká akné. Pokud jeho množství snížíte, pleť bude zdravější a rozzářenější. Po cvičení pleť ale důkladně umýt a vyčistit.

Nevhodné kosmetické přípravky a nevhodné ošetřování pleti. Dnes snad každá žena považuje za samozřejmost dopřát si kvalitní kosmetiku. Důležité je ovšem i její správné použití. Například pravidelné „vytahování“ pleti na obličeji při aplikaci krému může být příčinou předčasné tvorby vrásek.

Stres. Častý stres má na celý organismus, a tedy i na pokožku neblahé účinky. Stres a napětí působí celkovou únavu, která může vyvolat v některých partiích na kůži zvýraznění vrásek, jinde naopak - například kolem očí - způsobit otok, který je zpočátku přechodného ale později trvalého charakteru. Proti stresu je možné bránit se výše zmíněnou zdravou životosprávou, pohybem na čerstvém vzduch a někdy pomůže i jednoduchá koupel s příjemnou kosmetikou, která je relaxací pro tělo i duši.