http://coralclubprague.cz/

 

 

Potrava budiž Tvým lékem a Tvůj lék tvou potravou (Hippokrates).

 

!!! UPOZORNĚNÍ !!! Vážené dámy a pánové, dovolujeme si Vás upozornit, že náš internetový obchod není diskontní

Komplexní očista (detoxikace) organismu.

 

 čistící kůra - Program Colo-Vada Plus

PowerMin - 1 sáček 2 krát denně (udržet prášek v ústech až do úplného rozpuštění).

K dosažení nejlepších výsledků doporučujeme pít vodu s Coral-Mine.

 

Toxiny a parazity.

Toxiny - látky, který může mít zhoubné účinky na organisumus. Příkladem jsou škodliviny ze zevního prostředí, jako pesticidy, olovo, výfukové plyny, cigaretový kouř, průmyslové exhalace (dioxin) aj. Rovněž některé bakterie vytvářejí toxiny, které jsou příčinou chorobných příznaků.

Hlavním zdrojem toxinů je potrava, když je příliš bohatá na nasycené tuky, cukry a chemické látky, jako například pesticidy, barviva a konzervační činidla.

Parazity. Člověk může být hostitelem více než 100 různých druhů parazitů, počínaje mikroskopickými vírusy, bakteriemi, kvasinkami, nebo plísněmi až po tasemnici, která může dorůstat do délky větší než 1 metr. Na rozdíl od všeobecného názoru, že paraziti jsou vázáni jen oblast tlustého střeva, se parazité vyskytují i v jiných částech těla - v plicích, játrech, vo svalech a záhybech, nosohltanu, mozku, krvi, kůži, i dokonce v očích.

Dostat se do styku s parazity je velice snadné. Kontaminovaná voda, nedovařené maso, nebo ryby, sporadicky umyté ovoce a zelenina - jsou jen některé ze všeobecných zdrojů infekce. Přenos z domácích miláčků, nebo jiných infikovaných osob je taktéž celkem běžný. Nadbytečné užívání antibiotik jen více přispívá k tomuto problému, protože působí na normální střevní flóru a snižuje odolnost organismu. Zdravotní obtíže související s osídlením organismu parazity se nemusí projevit hned, a protože mohou být nespecifické, bývají zaměněny s příznaky jiných nemocí. Vždy je však oslabována imunita. Často se na možnost parazitární infekce ani nepomýšlí.

Diagnostika onemocnění střevními parazity by se měla provádět zpravidla ze vzorku stolice a to opakovaně v rozmezí více dní. I tak je průkaznost vývojových stádií parazitů obtížná (mikroskopicky se hledají vajíčka, články tasemnic nebo larvy parazitů, většinou pouhým okem neviditelné). Opakované negativní výsledky nejsou zárukou, že pacient parazity nemá. Parazity, kteří pronikají do svalových tkání (srdce, kosterní svaly) či vnitřních parenchymatózních orgánů (játra a žlučové cesty, plíce a dýchací cesty), do cévních stěn nebo mozku, je obtížné rozpoznat, neboť vytvářejí cysty, měchýřkovité cysty, zvápenatělé cysty a další útvary podobné nádorům a za nádory bývají mnohdy mylně zaměněny.

 

Proč provádět detoxikaci.

Detoxikace - je proces, při kterém se tělo zbavuje škodlivých látek, které působí na naše zdraví. Detoxikace je především preventivní metoda, která brání vzniku vážných onemocnění. Přítomnost malého množství toxinů v našich tkáních je naprosto normální: orgány, jejichž úkolem je organismus čistit, jimž říkáme vyměšovací, je filtrují a dopravují ven. Problém nastane, když jejich množství překročí určitou mez. Orgány je již nestačí vylučovat, toxiny se hromadí a narušují normální fungování organismu, jenž je vystaven příliš těžké zkoušce a reaguje poklesem výkonnosti.

Je velmi důležité dbát o naše tělo zevnitř. Naše tělo je denně vystavováno bakteriím, virů a různým parazitům, které ohrožují naše zdraví, proto je důležité pečlivě provádět detoxikaci a to pravidelně.

Detoxikace znamená:

  1. Řídit se podle určitých pokynů.
  2. Dodržovat určitá doporučení.
  3. a hlavně mít pevnou vůli.

Pomocí detoxikace zbavujeme naše tělo škodlivých látek. Odborníci doporučují provádět detoxikaci nejméně dvakrát ročně.

Detoxikace:

  • Posiluje imunitu.
  • Zbavuje pocitu únavy a dodává ztracenou energii.
  • Přirozeným způsobem upravuje váhu.
  • Zlepšuje kvalitu pleti.

Když budete dodržovat zásady detoxikace, posílíte svůj imunitní systém a zabráníte vzniku chronických chorob.

 

Jak často je třeba detoxikaci provádět?

Nahromadění toxinů může mít vliv na zdraví: organismus unavují a ten je pak zranitelnější a ztrácí přirozenou imunitu. Je tudíž nezbytné organismus detoxikovat a stimulovat hlavní cesty vylučování z těla za pomoci speciálních rostlin.

Detoxikace uzdravuje vaše tělo, mysl i emoce, stále hlouběji a hlouběji s každým následujícím rokem. Detoxikaci můžete provádět jednou nebo dvakrát do roka, aby se dosáhlo optimálního očištění a omlazení. Každý rok je skutečně možno stát se zdravějším a mladším spíše nežli starším a nemocnějším.

Detoxikace jako životní styl, by měla být chápána jako tělesná hygiena vnitřku organizmu, stejně jako když si denně čistíte zuby. Zdravá a střídmá strava, pohyb na čerstvém vzduchu, dostatek tekutin, dostatek spánku a pravidelná duševní očista jsou nejlepšími prostředky k udržení zdravého organizmu. Výsledkem bude zdravější vnitřek a hezčí zevnějšek.

 

Orgánová očista.

K orgánové očistě patří několik kroků zaměřených na určité oblasti lidského těla. Při takovéto očistě se postupně, dle doporučení terapeuta s přihlédnutím k individuálnímu stavu. Detoxikační medicína je díky detoxikačním preparátům výborným základem a prostředkem ke komplexní proměně člověka směrem ke zdraví a k pozitivním vlastnostem.

Postupy.

1. Očista žaludku a slinivky.

www.coralclubprague.cz - Žaludek (photo)

Žaludek - je svalový dutý orgán, uložený v levém podžebří těsně pod bránicí. Představuje mimořádně důležitou složku trávícího systému člověka.

 

 

 

 

 

 

 

2. Čištění střev.

www.coralclubprague.cz - Střevo (photo)

Střevo - je orgán přizpůsobený trávení a vstřebávání potravy a je nejdelším úsekem trávicího ústrojí.
Správná funkce střev je nutnou podmínkou pro kvalitní prožívání. Pokud tato tělesná funkce selhává, může dojít k řadě vážných onemocnění.

Klystýr - očista tlustého střeva. Toto téma možná leckdo považuje za nechutné či perverzní. Ale pozor, věnujeme se mu z důvodů čistě praktických, protože tato metoda je velmi účinná při detoxifikaci těla a zbavení se usazených zbytků ve střevě.

Jak na klystýr? Nachystejte si 2 litry teplé (převařené) vody, přidejte lžíci citronové šťávy nebo odvar z heřmánku. Nalejte do irigátoru a ten zavěste do výšky očí. Klystýr přijímejte vkleče s hlavou opřenou o ruce. Zhluboka dýchejte, uvolněte břicho. Konec hadičky namázněte stolním olejem. Dávku vody přijmeme málokdy najednou, většinou tak na 2 - 3x. V tom případě přidáme citronovou šťávu či heřmánek až do poslední dávky. Nikdy při klystýru nesmíme cítit velký tlak nebo bolest! Vodu v sobě pokud možno na chvíli zadržíme. Podmínkou je prázdný žaludek.

První týden očisty aplikujeme denně, další týden ob den, třetí týden ob dva dny, čtvrtý týden ob tři dny, pátý jednou týdně. Potom podle potřeby, obvykle 1x za 14 dní.

 

3. Očista jater a žlučníku.

Játra (latinsky hepar) jsou největší a nejdůležitější žlázou lidského těla. Játra jsou orgánem látkové výměny, které produkují žluč do žlučníku a dále žlučovody do dvanáctníku. Zbavují nás jedů a škodlivin, vyrábějí enzymy, hormony a ketolátky, podílejí se na tvorbě krve, tvoří močovinu, skladují sacharidy a mají mnoho dalších funkcí. Také ovlivňují kvalitu zraku - při pravidelné očistě se obnoví čistota vidění. Pokud jsou v pořádku, zvyšují sílu obranného systému a zabraňují spuštění těch nejhorších nemocí. Proto očistu jater je nutné provádět pravidelně a s tím, že si nejprve vyčistíme střevo od kalových kamenů, aby produkty čištění jater mohly rychle odejít z těla.

Pro očistu jater a žlučníku je třeba mít předem pročištěná střeva.

 

 


4. Očista plic.

Plíce (řecky pneumon, latinsky pulmones) jsou párový orgán, kuželovitě tvarovaný, šedorůžově zbarvený s houbovitou strukturou. Při dýchání v nich probíhá výměna plynů mezi vzduchem a krví.
Správné dýchání ovlivňuje všechny životní funkce. Organismus je vyváženější, dech ovlivňuje náš psychický stav, dobrý spánek a množství energie.

Dýchací gymnastika by se měla stát vaší každodenní součástí života.

 


5. Očista ledvin.

Ledviny - jsou párový orgán velikosti pěsti. Jsou umístěny podél páteře pod úrovní žeber. Ledviny fungují jako důmyslný fitr. Za jeden den profiltrují z krve přes 100 litrů tekutiny, ze které pak zahuštěním vyprodukují asi 2 litry moči.

Špatná funkce ledvin se potom projevuje vznikem celé řady nemocí, jako je revmatismus, bolesti páteře, onemocnění ženských orgánů, u mužů impotence, zánět prostaty, dále řídnutí kostí, kožní choroby a další. Varovné příznaky jsou zhoršování kvality vlasů, změny na nehtech, záněty čelních dutin, případně bolesti kolen. Pak bychom se měli zamyslet nad stavem našich ledvin a něco pro ně udělat.

Očista ledvin následuje po očistě střev, jater. Musíte dodržovat správný postup.

 

 

 

Po čištění těchto orgánů můžete přistoupit k další očistě organismu, podle potřeby.